2010 Yılının Teknolojik Hüsranları -1

Kevin Rose - Digg

Bunda iki sene önce Digg en parlak günlerini yaşarken pek çok dünya devi siteyi satın almak istemiş fakat sitenin sahibi Kevin Rose tüm bu teklifleri geri çevirmişti. Digg arayüz tasarımını değiştirdikten ve bir takım iyileştirmeler (!) yaptıktan sonra kullanıcılar hızla siteyi terk etmeye başladı ve bu hatalı kararlar neticesinde Digg giderek popülaritesini kaybetmeye devam ediyor.

Sosyal imleme sitesi Digg’in kurucusu Kevin Rose birkaç yıl önce Facebook’un kurucusu Mark Zuckerberg ile kıyaslanıyordu. Fakat alınan hatalı kararlardan sonra durum artık öyle değil.

Google TV

Google Tv

Google ‘ın mevcut TV’nin yerine geçirmeye niyetlendiği Google TV ile evrensel ve yerel TV kanalları seyredebilinecekti. Bunun dışında film satın alınıp video paylaşımları izlenebilinecek ve internette webte sörf yapılınacak ve siteler ziyaret edilecekti. Büyük umutlarla piyasaya sunulan Google TV ile insanların internet üzerinden TV şovlarını, dizileri ve filmleri izlemesine Holywood’dan tepki geldi ve Google TV’yi hepsi kapı dışarı etti. Mevcut kablolu yayınlarla ve üyelikle işleyen ücretli yayınlarla çok iyi para kazanan Holywood firmaları bu kazançlarının düşmesini istemediler.

ADOBE ‘un Apple ile Flash Kavgası

Adobe

iPhone 4 ve iPad’in çıkışıyla birlikte yine alevlenen Flash desteği kavgası bu yılda gündemi oldukça meşgul etti. Steve Jobs cihazlarında neden Flash desteği koymadıklarını basın şovlarıyla açıklamaya çalışırken Adobe tüm bu iddialara teker teker yanıt vererek Jobs’ın biraz da alay konusu olmasına yol açtı.

Microsoft Kin Phone ; Sekiz Hafta Esen Rüzgar

Microsoft Kin Phone

Microsoft’un büyük umutlarla pazara sunduğu ve sosyal ağlara olan entegrasyonu ile gençlerin kalbini fethedeceğini iddia ettiği Microsoft Kin adlı telefonları son derece başarısız satış performansı ile 8 hafta piyasada görünmesinin sonunda proje de ürün de iptal edildi.

 JooJoo

JooJoo

Apple firmasının tableti iPad’den önce duyurulduğu için büyük merak uyandıran JooJoo ‘nun geliştirilmesi o kadar uzun sürdü ki iPad’den aylar sonra piyasaya çıkabildi. Aşırıya varan yavaş çalışması ve Android yerine kendi garip işletim sistemini kullanması sonucu tam bir hüsran yaşayan JooJoo teknoloji pazarında çöpe giden ürünler listesine girdi.

Reklamlar

About mehmetarikan70

İyi bir baba, aile reisi, ekonomist, yazılımcı olmaya çalışan, ideal dünyanın ideal insanda olacağına inanan...
Bu yazı Teknoloji içinde yayınlandı ve , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , olarak etiketlendi. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s