Asfalt bitüm katkı maddesi SBS

2011 yılı ile birlikte bitüm katkı maddesi SBS (Styrene-Butadien-Styrene) ülkemizdeki asfalt inşaatlarında yoğun olarak kullanılmaya başlandı. Sentetik kauçuk materyal SBS, asfalt maliyetlerini arttırması sebebi ile geçmiş yıllarda müteahhit firmalar tarafından kullanımından imtina ediliyordu. Bu yıla kadar havaalanı pistleri , AVM otopark zeminleri, fabrika binaları zeminleri, otobanlar gibi özel elastikiyet ve dayanıklılık gerektiren alanlarda kullanıldı. Karayolları Gn.Md. tarafından kullanımı zorunlu hale gelmesi ile 2011 yılından sonra tanındı da denilebilir.

Asfalt katkı maddesi SBS kullanımı konusunda sadece iki firmanın ithalatı Karayolları Genel Müdürlüğü teknik laboratuarlarından yeterlik aldı.

SBS (Styrene-Butadien-Styrene) Marmara Bölge Bayii Mehmet Arıkan tanıtım toplantısında modifiye malzemelerinin faydalarına değinerek, “ürünümüz 1965 yılından bu yana gelişmiş ülkelerde kullanılmakta, asfaltın ömrünü ve kullanım kalitesini % 34 arttırmasına rağmen maliyetini sadece %2 arttırmaktadır. Bunca yıldır kullanılmaması bile büyük kayıptır” dedi.

Reklamlar

About mehmetarikan70

İyi bir baba, aile reisi, ekonomist, yazılımcı olmaya çalışan, ideal dünyanın ideal insanda olacağına inanan...
Bu yazı Teknoloji içinde yayınlandı ve , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , olarak etiketlendi. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s