Nano Dezenfektan Gümüş aldatmacası

Hijyene olan hassasiyetin ticari anlamda suistimalinde şimdilerde moda  bir tabir var ; “Gümüş iyonları ile dezenfeksiyon” bunun cilası da “Nano teknoloji”. Pazarlama, “bu içerikli ürünümüzü kullanırsanız hastalık size uğramaz” algısı üzerine kurulu. Gümüş iyonuyla ameliyathanelerden teninize kadar her yüzeyi bakteri, virüs, küf, mantardan dezenfekte ederiz diyorlar. 

Oysa ki gümüş iyonu içeren ürünler küf, mantar ve mayalar üzerinde kesinlikle etkisiz. Kimi ürün titanyum dioksit içerikli kimi peroksit. Her iki madde de kanserojen ve yasaklı. Bazı firmalar ise nano teknoloji yalanıyla basit bir elektrolizle üretildiği ders kitaplarımızda bile yüz yıldır okutulan colloidal gümüşü kullanarak ayrı bir aldatmaca içerisindeler. Canlılarda ağır metal birikimi ve kansere neden olan colloidal gümüş, çağın dezenfektanı gibi pazarlanmakta.

Not: Resimde görülen kişi Rosemary Jacobs‘dur ve collidal gümüş zehirlenmesi madurudur.

Kaynak : www.webanstrich.de/rosemary/argyriaphotos.html

Reklamlar

About mehmetarikan70

İyi bir baba, aile reisi, ekonomist, yazılımcı olmaya çalışan, ideal dünyanın ideal insanda olacağına inanan...
Bu yazı Nano Dezenfektan içinde yayınlandı ve , , , , , , , , , , , , , , , , olarak etiketlendi. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

4 Responses to Nano Dezenfektan Gümüş aldatmacası

 1. Birol KARAKAYA dedi ki:

  Mehmet Bey,
  tıp alanında ruhsatlı Gümüş bazlı ilaçlar hali hazırda kullanılmaktadır ve bilimsel makaleler bulunmaktadır. Arzu ederseniz size kaynakları gönderebilirim. Benden sizden ricam bilimsel kaynak göstererek tezleriniz savunmanızı rica ediyorum.
  Dr. B. KARAKAYA

 2. Mehmet bey merhabalar,
  Ben ürünü kullandım, memnun kaldım. Kullandığım markayı teşekkür için aradığımda ise sizin adresinize memnuniyetimi yorumlamamı istediler.

  Benim 4 aydır baktiriyel allerjim bulunmaktaydı. Ölü derinin ev içinde bıraktığı küçük tozcukların beslediği bakteriler beni sabahları çok kötü etkilemekteydi. Yaklaşık 3 aydır bu sorunum ortadan kalktı. Çok memnunum.
  Bilginize
  Teşekkürler

 3. İlker Erkan dedi ki:

  Gümüş gibi metal iyonlarının kanserojen etkileri bilinmektedir. Ayrıca Nanoteknolojiyi hangi Üniversite de bulmuşlar?

 4. Yavuz dedi ki:

  Bu adama boşuna yorum göndermeyin. Neyin kafasını ve parasını koruyorsa? Belli.bilgisayar duzmecesi resimleri paylaş link ver açılmasın
  İlaç firmalarının kiraladığı birisin galibaa. İnternetten Rako fellerin yıllar once gümüş ü bitirip antibiyotik satmak için kullandığı yöntemleri kopyalayıp buraya yapıştırmış sın. Arkadaşlar (kurtlarla koşan kadın aşı güncesi.)facebook dan ziyaret edin bu adamın kolloid gümüş hakkında karalamalarinin asılsız olduğunu görürsünüz. Ayrıca bu suyu illahaki satın almak da gerekmiyor. Asıl sorun bu işte. İlaç satamayacaklar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s