Mobil rüzgar türbini

Rüzgar çiftliklerinin belki de tek sorunu, konuşlu oldukları yerden ayrılamıyor olmaları. Varsayalımki, çiftlikler yüksek rüzgar alan yerlere kurulmuş olsunlar. Bundan daha iyi ne olabilir diye düşünebilirsiniz. İstediğiniz zaman istediğiniz yerde ihtiyacınız olan enerjiyi sağlayacak taşınabilir bir rüzgar çiftliğine ne dersiniz?

Pope Design tarafından tasarlanan Mobil Rüzgar Türbini, sorduğumuz bu sorumuza cevap verir nitelikte. Mobil Rüzgar Türbini, ortaya çıkabilecek enerji sorunlarını heryerde çözmek için büyük bir potansiyele sahip, tabi güçlü bir rüzgar estiği sürece. Taşınması, kurulumu ve tam faaliyete geçmesi sadece 1 kişi tarafından yapılabiliyor.

Hibrid bir taşıyıcının arkasında yer alan -aynı zamanda türbinleri vasıtasıyla ürettiği elektriği çalıştırmak için kullandığı- Mobil Rüzgar Türbini, rüzgar gücünden yararlanmak için herhangi bir alana taşınabiliyor. Elektrik çekişli bir motor, aracın her tekerleğine güç sağlıyor. Rüzgarın kesilmesi, ekstra güce ihtiyaç duyulması veya bataryaların boşalması durumlarında; dizel bir jeneratör otomatik olarak devreye giriyor ve aracın çalışmaya devam etmesini sağlıyor.

Ustaca bir tasarım olan ve aynı zamanda Thunderbirds’ten bir tür kurtarma aracına benzeyen tasarım, kendi kendine kurulabilen iki parçalı rüzgar türbin kulesi barındırıyor. Bu ünite gerektiğinde güç sağlamak için kolayca yükseltilebiliyor. Konsept, ana gövdede bulunan aracın tabanındaki hidrolikler tarafından desteklenerek daha çok bir çift makas gibi çalışıyor.

Hafif termoplastikten yapılan kule yükseldiğinde, araç kendini yanlardan çıkan destekleyici bacakları ile askıya alıyor ve böylece, her türlü ihtiyacı karşılamak için sağlam bir güç kaynağına dönüşüyor.

Mobil Rüzgar Türbini’nden üretilen güç çeşitli alanlarda kullanılabilir. Askeri amaçlar, dikey delme işlemleri, okulların, küçük işyerlerinin veya parkların enerji ihtiyaçlarını gidermek için. Üstelik kalıcı kurulum maliyeti olmadan.

Reklamlar

About mehmetarikan70

İyi bir baba, aile reisi, ekonomist, yazılımcı olmaya çalışan, ideal dünyanın ideal insanda olacağına inanan...
Bu yazı Rüzgar Enerjisi - Rüzgar Türbini içinde yayınlandı ve , , , , , , olarak etiketlendi. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s