Yahudilerin biz GOYİM’lere bakışı

Sina Dağı‘nda vahyolduğu iddia edilen, Tora‘da yazılı tablet hale getirilen, Tana ve Torah ile kitaplaştırılan, Talmud ile tefsir edilen ve Yahudi Protokolleri adıyla halka dikte edilerek sistematikleştirilen öğreti, Yahudi ırkının üstünlüğü ve seçilmiş halk olduğu üzerine kuruludur. Bu metinlerin hepsinde ve özellikle Talmud ile Yahudi Protokolleri’nde Yahudi olmayan tüm insanlar Goyim adıyla tanımlanır. Şimdi Yahudilerin kendi kutsal metinlerinden bizlere -Goyim’lere- bakış açılarını okuyalım.

  • Goyimin yaşamı ve tüm kuvveti Yahudi’ye aittir. (A.Rohl, Die Polem,20)
  • Midrasch Talpioth (225) der ki; “İsrail’in zaferi için Tanrı Goyimleri insan suretinde yarattı. Ancak goyimler (Yahudi olmayanlar) sadece Yahudiler tarafından gün ve gece yönetilmek için yaratılmışlardır ve onlar bu hizmetlerinden kurtulamazlar. Onlar hayvan ve insan suretlerinde Yahudi Kralınca güdülmek üzere yaratılmışlardır.”
  • Eben Ha’Ezer [44,8]  (İbranice: אבן העזר) der ki: ‘Eğer bir Yahudi goyimle (kendi ırkından olmayan biriyle) veya bir hizmetkarıyla nikahlanırsa bu geçersizdir. Çünkü onlarla evlenemezler. Benzer şekilde bir hizmetkar veya Yahudi olmayan biri bir Yahudi’yi nikahlarsa bu da geçersizdir.
  • Choschen Ham (266.1) der ki; “Kitabımızda yazılı olduğu üzere bir Yahudi goyime ait bir şeyi bulduğunda onu sahiplenebilir. Kardeşine bulduğun ve ona ait şeyleri iade et. (Deuter, XXII,3)

Yahudi Protokolleri (Protocols of the elders of zion)

Reklamlar

About mehmetarikan70

İyi bir baba, aile reisi, ekonomist, yazılımcı olmaya çalışan, ideal dünyanın ideal insanda olacağına inanan...
Bu yazı Tarih içinde yayınlandı ve , , , , , , , , , , , , , , , , , , , olarak etiketlendi. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

2 Responses to Yahudilerin biz GOYİM’lere bakışı

  1. Doğukan dedi ki:

    Elinize kolunuza bilginize sağlık bunları yayınlayanlarak milleti aydınlatmışsınız

  2. celal sevimli dedi ki:

    Bu konu basit gibi görünsede,dünya siyasetinin,dünya kapitalinin şekillenmesi,ülke sınırlarının tesbiti,yeryüzü servetlerinin paylaşımı açısından çok önemlidir.Giderek sosyal yaşamın ve kültürlerin de deformasyonunun sebepleri çok iyi anlaşılmalıdır.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s