Kaydi para dünyayı köleleştiriyor

Merkezde bir ‘merkez bankası’ yani bankaların bankası. Siz her ne kadar merkez bankası devletin zannetseniz de aslında merkez bankası diğer bankaların ortaklığıdır ve onlara hizmet eder. Sistem ise şöyle çalışır: Her bankanın merkez bankasında bir hesabı vardır. Merkez bankası da bankaya yatırdığı miktarın 10 katına kadar elektronik para basma yetkisi verir. Aldatma, insanların veya devletin borç alması ile başlar. Alınan kredi ödendiğinde anapara+faiz şeklinde ve gerçek para ile ödenir. Paranın faizi ise bankanın kasasına girer. Böylece de gün geçtikçe borçlar artar, borç arttıkça da faiz artar. Bir süre sonra faiz kısmı toplam piyasadaki paranın daha fazlasına sahip olur.

Eğer birçok müşteri bankadan kağıt parasını aynı anda çekmek istese o banka batar. Bankalar bu riski ortadan kaldırmak için çok yakın zamanda hazır olduklarında (altın standardından kurtuldukları gibi) kağıt paradan tamamen kurtulmak isteyecekler -ki bu operasyon elektronik kartların kullanımıyla halen devam ediyor-. Çok yakında ‘böyle daha güvenli’ gibi mazaretlerle tamamen kağıt parayı devre dışı bırakacaklar.

Para, ekonomik hayatımızın kanı görevinde. Banka, bu kanın sahibiyetini elinde tutmak istiyor. Böylece  istediği kişi ve/veya şirketler büyüyor, istemedikleri iflas ediyor. Bankalar sınırsız para basıp tüm ekonomik gücü ellerine alacaklar. Bu da modern kölelik demek. Eğer siz sisteme karşı iseniz alışveriş yapamayacaksınız. Sizin kartınızı iptal ettikleri anda ne olacak? Siz alışveriş yapacak parayı bulamayacaksınız. Çünkü para tamamen tekel olmuş olacak. Tüm dünyadaki banka sahipleri olan ailelerin amacı bu. Böylece tüm dünyaya egemen olmuş olacaklar.

Kaynak : Cemal Adem’in bir yazısından özetlenmiştir.

Reklamlar

About mehmetarikan70

İyi bir baba, aile reisi, ekonomist, yazılımcı olmaya çalışan, ideal dünyanın ideal insanda olacağına inanan...
Bu yazı Haberler içinde yayınlandı ve , , , , , , , , , , , , olarak etiketlendi. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s